Członek Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszlości” Kamil Zieliński, 14 września na FB poszukiwał łóżka w Krakowie, by móc przenocować z uwagi na fakt, iż przenieśli mu rozmowę w sprawie pracy na następny dzień. Na jego ogłoszenie zareagowała wolantariuszka z Fundacji im. Ks. Siemaszki i zaproponowała mu nocleg.

„W trakcie pobytu poznałem Kingę oraz Anię. Pierwszego dnia wieczorem i rano we wtorek rozmawiałem z Kinga i przedstawiała mi kim był założyciel Fundacji ks. Siemaszki. Okazuję się, iż w 2002r. w Piekarach (pod Krakowem) powstała szkoła średnia. Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” rozpoczęło działalność edukacyjną jako kontynuacja idei pracy z młodzieżą zainicjowanej w XIX w. przez Kazimierza Siemaszkę, księdza ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo.

W budynku fundacji w którym nocowałem mieszkały osoby potrzebujące, które chcą podjąć naukę w szkołach wyższych w Krakowie. Opłata miesieczna za miejsce w pokoju dwu osobowym jest dwa razy mniejsza niż na rynku najmu. Uznałem że to duży gest, ponieważ budynek jest zadbany, a tym bardziej że aktualnie jest remont dużej kuchni oraz jadalni dostępnych dla wszystkich mieszkańców budynku.”

W podziękowaniu za okazane miłosierdzie jednemu z naszych Członków, Zarząd Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości” postanowił odwdzięczyć się Fundacji przekazując dary zakupione w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego DUKAT. 23 września Kamil Zieliński dostarczył do fundacji 7 pełnych przesyłkę z żywnością o długim okresie przechowywania. Dary odebrała Kinga absolwentka LO w Piekarach, a obecnie studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i wolontariuszka ww. Fundacji.

Warto pomagać!

Więcej o fundacji na stronie
http://www.fund.pl/index.php/o-fundacji