Dziś w Puławach odbyło się wielkie przekazanie paczek w ramach akcji „Polacy Rodakom”. Zebrane dary powędrują do Polaków mieszkających na Wołyniu oraz Krzemieńcu na Ukrainie.

W każdej paczce, która pojechała na Ukrainę są słodycze, pluszaki dla najmłodszych i co najważniejsze – dary żywnościowe, które pomogą naszym rodakom godnie spędzić święta. Tym razem dary wyjechały z Puław.

Te dary są nieocenioną pomocą w organizacji świąt przez naszych rodaków z Ukrainy – podkreśla Piotr Matusiak, polski konsul pracujący w Łucku.

Dary dla Polaków ze Wschodu były zbierane nie tylko w powiecie puławskim, ale też w sąsiednich miejscowościach. Akcję na tym terenie koordynowało Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. Jak się okazuje, zainteresowanie akcją jest coraz większe.

Dyrektorzy i nauczyciele szkół, które wzięły udział w akcji zbierania darów przyznają, że uczniowie bardzo mocno angażują się w pomoc. Akcja „Polacy Rodakom”, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest senator Stanisław Gogacz, organizowana jest już po raz dwudziesty.

Artykuł : https://lublin.tvp.pl/45804128/akcja-polacyrodakom-paczki-wyjechaly-do-krzemienca?fbclid=IwAR232mnOkmhBk5lh-5MDKoIfGqmHv2cOyhxLxORP_lYZPRmB501p8cKQINA