Na początku tygodnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach wraz z Paweł Maj – Prezydent Miasta Puławy wystosowali apel do mieszkańców Puław, wolontariuszy i organizacji o pomoc w zorganizowaniu wsparcia dla osób potrzebujących. O znaczeniu tej inicjatywy pisała Wspólnota Puławska, Dziennik Wschodni, Puławoaktywni oraz sam Prezydent Miasta Puławy. Już dzisiaj gotowość do pomocy zgłosiło Stowarzyszenie Strzelców oddział Puławy, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości” i Strażackiego Klubu Sportowego Leokadiów, a także Fundator Fundacja „Obok Nas” oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego DUKAT spn.s.

Ponadto Wojska Obrony Terytorialnej Dęblin zaoferowały pomoc w transporcie żywności, a od poniedziałku korzystamy z pomocy taksówkarzy ELMO TAXI oraz straży miejskiej. Dzięki ich wspaniałej akcji możemy skutecznie wspierać osoby starsze i niepełnosprawne, dostarczając do ich domów paczki pełne zakupów.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i obiecujemy odpowiedzieć na wszystkie Wasze wiadomości do końca tygodnia. Jesteśmy dumni, że w tak trudnym dla wszystkich okresie tak wielu ludzi pamięta o pomocy dla najbardziej potrzebujących. Zachęcamy również do pomocy kolejne organizacje – każdy przejaw wrażliwości społecznej pozwala stworzyć trochę lepszy świat dla nas wszystkich.