Rozpoczęła się budowa domu dla pogorzelców z Wronowa (gm.Końskowola), którzy w kwietniu ubiegłego roku stracili dach nad głową w wyniku pożaru i wybuchu butli z gazem. Nic nie udało się uratować. Pani Monika Sałecka wraz synem cudem uszli z życiem. Jesienią 2017 r. miały ruszyć prace budowlane. Niestety z przyczyn niezależnych od Stowarzyszenia firma deklarująca pomoc w odbudowie, wycofała swoje wsparcie.
Na początku lutego Janusz Próchniak członek naszego Stowarzyszenia poprosił o pomoc Pana Artur Markiewicz właściciela firmy MAR-DOM z Puław, który pomimo zakontraktowanych zleć zgodził się pomóc- dziękuję serdecznie.
W dniu 8 lutego w ramach prowadzonej akcji pomocy przez Stowarzyszenie ,, Przeszłość Przyszłości” została podpisana umowa. Zamawiającego, czyli Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” reprezentował Prezes Artur Kwapiński.
Pierwsze efekty już są, zostały zalane ławy fundamentowe. W ramach projektu na moją prośbę, dach na wiosnę wykona firma Pana Waldemara Mrozka z Osin.

Jeśli ktoś chciałby jeszcze wspomóc budowę może dokonywać wpłat na specjalne subkonto nr 15 1750 0012 0000 0000 3717 2658 z dopiskiem ,,Razem dla Pogorzelców z Wronowa”.

Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i ma charakter wolontariatu.